Rehberiniz-Bu da astro-kariyer…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Bu da astro-kariyer…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bu da astro-kariyer…

Burçların meslek hayatlarımıza etkisi tartışılmaz. Eğer siz de burcunuzun kariyer özelliklerini merak ediyorsanız bu haftaki yazım tam size göre…

(Öncelikle yükselen burcunuza göre okuyun)

Koç: Bağımsız ve talimatsız çalışacağı bir iş ona çok uygundur. Hızlı yükselirler. Büyük şirketlerde yöneticilik veya kendi işini yaparak mutlu olurlar. Kariyer alanını Oğlak Burcu yönettiğinden, geleneksel ekonomi alanları onun yeridir: Bankacılık, inşaat, antikacılık, büyük şirketler.

Boğa: Durağan ve risksiz bir iş hayatını tercih eder. Kariyer alanını Kova Burcu yönettiği için, elektrik, teknoloji, kitle iletişimi konuları uygundur. İnternet, telekomünikasyon, enerji santralleri, televizyon, öğretmenlik, yazarlık, müzisyenlik alanlarında mutlu olur.

İkizler: Ya kariyerinde sürekli değişiklik yaparak ya da aynı anda bir kaç işi birden yürüterek mutlu olur. Rutin ve odaklanma gerektiren işlerden çok; hareketin, merakın ve koordinasyonun ön planda olduğu işleri tercih etmelidir. Öğretmenlik, psikoloji, basın yayın, yaratıcı işler tam ona göredir.

Yengeç: Evinde ne kadar evcimense, iş hayatında o kadar lider ruhludur. Kariyer alanını Koç Burcu yönettiği için, özgür ve bağımsız konuları seçer. Tanınmış, parlayan bir yıldız olmak, yöneticilik yapmak onun için zor değildir. Çocuklar ve hayvanlarla ilgili alanlar seçtiğinde daha mutlu çalışır.

Aslan: Tutarlı, istikrarlı, iyi para kazanılan işler tam ona göredir. Güzellik endüstrisi, bankaların hazine departmanları, eğlence sektöründe kendini daha rahat hisseder. Güzel kokuların, müziğin ve estetiğin olduğu ofisler, onu daha mutlu yapar.

Başak: İletişim, koordinasyon kariyerinin çıkış noktasıdır. Kariyer alanını iletişim ve hareket burcu İkizler yönetir. Diş hekimliği, terzilik gibi el işlerinin ağırlıkta olduğu işler, bilgisayar programcılığı, matematik öğretmenliği gibi analitik düşüncenin ön planda olduğu alanlar, telefonla ve yüzyüze iletişim gerektiren konularda enerjisini doğru kullanabilir.

Terazi: Kadınla ve estetik ile ilgili tüm konularda çalışabilir. Kariyer alanında Yengeç Burcu yönetici olduğundan, kadın ve çocuk ürünlerinin satışının yapıldığı şirketler, estetik göz gerektiren meslekler ona göredir. Tek başına çalışmaktansa, herzaman insanlarla iç içe olmalıdır. Sinema oyunculuğu, moda, hukuk, mimarlık, gurme restaurant işletmeciliği, anaokulu müdürlüğü de rahat olacağı mesleklerdir.

Akrep: Başkalarının dünyasına ait her şey meslekleri olabilir. Brokerlık, cerrahlık, insan kaynakları, alkollü içecek sektörü, polislik, adli tıp meslek olarak ön plana çıkar. Kariyer alanını Aslan Burcu yönettiği için yaratıcılığını devreye soktuğunda çok mutlu olacaktır. Bol ışık ve canlı ofis renkleri, iş hayatında mutlu olmasını sağlar.

Yay: Yabancı şirketlerde ve özellikle yan sanayilerde çalışır. Çok sayıda parçaların analizi, tedarik edilmesi, matematiksel hesaplamalara girilmesi onun işidir. İyimserlik ve özgür ruhunu ortaya koyduğunda işinden daha fazla keyif alacaktır. Yoga öğretmeni, dışişleri görevlisi, gazetecilik, akademisyenlik çok uygun mesleklerdir.

Oğlak: Sorumluluğu yüksek olan işler onu adeta mıknatıs gibi çeker. Mühendis, finans uzmanı, antikacı olabilecekleri gibi, toprak ile ilgili işlerde de çalışabilirler. Tek başına çalışmaktan keyif alırlar. Kariyerde sağlam adımlarla yavaş ilerleyip, orta yaş sonrası, herkesten daha üst noktalara çıkmış olurlar.

Kova: İş hayatında zaman zaman skandallarla karşılaşırlar. Yenilikçi ve teknoloji odaklı olduklarından, tıp, farmakoloji, teknoloji, internet, enerji, televizyon yayıncılığı alanlarında araştırmacı, bilim adamı olarak çalışabilirler. Kariyer alanı Akrep Burcu tarafından yönetildiğinden bankacılık, gizli teşkilatlar, kimsenin kolay yaklaşamadığı sabır isteyen tüm konular onları çeker.

Balık: Yaratıcılık, medya, reklamcılık, yurt dışı ve her türlü hayal ürünü ile uğraşmak Balıkların kariyerlerini renklendirir. Kariyer alanını Yay Burcu yönettiği için tüm mistik konular, yabancı kültürlerle iletişim, akademik ortam Balıklar için çok uygundur. Rutine girmeyen, proje bazında çalışan Balıklar genelde daha mutlu olur.

Yazar: Binnur Zaimler

Kaynak: http://www.hurriyetaile.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir