Rehberiniz-Bisiklete binmek strese birebir

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Bisiklete binmek strese birebir” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bisiklete binmek strese birebir

Vatan Hastanesi Başhekimi doktor Dursun Bostancı, bisiklet kullanımının strese iyi geldiğini söyledi. Bisiklet kullanımının insan sağlığı açısından çok faydalı olduğunu belirten Bostancı, “Bisiklet sporu şişmanlık, stres, bolizma hastalıkları, sırt ağrıları, yüksek tansiyon gibi vücuttaki olumsuzlukları giderir. Bisiklet kullanımının daha sağlıklı ve mutlu bir insan yarattığı yapılan birçok araştırmada ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte bisiklet kullanımı dayanıklılık gücünü artır, stresle baş etmemizde yardımcı olur, kuvvet gelişiminden sonra yağ yakımı ve dolayısıyla kilomuzu kontrol etmemizi sağlar. Eklemlerimizi güçlendirir, sırt, bacak, karın ve kol kaslarını çalıştırarak kondisyonumuzu artırır” diye konuştu.

Motosiklet kullananları kask takmaları konusunda uyaran Bostancı,”Motosiklet kullanan vatandaşlarımız kask takmadan motosikletlerine binmesinler. Çünkü kask hayat kurtarır. Motor kazalarında en çok kafa travması ölüme neden olabilir. Ama takılan kask hayat kurtarabilir” dedi.

Bostancı, son olarak hemoraid hastalarının fazla bisiklete binmemeleri gerektiğini söyledi.(Kaynak AA)

Kaynak: http://www.isteinsan.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir