Rehberiniz-Bireysel emekliliğe büyük ilgi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bireysel emekliliğe büyük ilgi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bireysel emekliliğe büyük ilgi

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) Başkanı Mehmet Bostan, yeni bireysel emeklilik sistemi (BES) kanunu ile insanların geleceklerini planlamaları için çok avantajlı bir dönemin başladığına dikkati çekerek, sisteme gençlerin ilgi göstermesinin de umut verici olduğunu belirtti.

18,4 milyar liralık fon

Ağustos ayında katılımcı sayısının 2 milyon 953 bin kişiye ulaştığını söyleyen Bostan, “Fon tutarı 18,4 milyar liraya, katkı payı tutarı da 15 milyar liraya ulaştı. Sistemde yatırıma yönelen tutar ise 14,6 milyar lira olarak gerçekleşti” dedi.

25-34 yaşın ilgisi çok

BES sistemine en çok ilgiyi 25 ile 34 yaş aralığı genç kitlenin gösterdiği, bunu yüzde 33,85 oranla 35 ile 44 yaş aralığındaki kişilerin takip ettiği, sistemde yüzde 19 oranında 45-55 yaş grubu ve yüzde 4,48 oranında da 56 yaş üstü kişiler bulunduğu belirtildi.

Kaynak: http://Bugün

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>