Rehberiniz-Bir yastıkta tam 68 yıl !!!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bir yastıkta tam 68 yıl !!!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bir yastıkta tam 68 yıl !!!

Ayvalık’taki Sızmahan Otel’de çiftin kızları Nilgün Yurtseven tarafından düzenlenen sürpriz törende, otel işletmecisi Ayşe Büyükçıvgın sembolik nikahı kıydı, otelin müşteri defteri kullanıldı. İlk olarak 84 yaşındaki Sevim ve 87 yaşındaki Şerafettin Bozyiğit’in imzaladığı sembolik nikah defterine, geceye katılan tüm konuklar nikah şahidi olarak imza attı. Kızlarının yemek yeme bahanesiyle otele getirdiği çift, karşılaştıkları sürpriz nikah töreniyle şaşkına döndü, imza töreninden sonra dans etti, çalan şarkıları birlikte söyledi.

Bir kız, bir erkek çocuğu ve üç torunu olan Bozyiğit çifti, sevgi ve saygının, sağlıklı evliliklerin temeli olduğuna dikkat çekti. Gümrük Müdürlüğü’den emekli Şerafettin Bozyiğit, eşiyle aynı mahallede oturduklarını, onu henüz 14 yaşındayken evliliğe ikna ettiğini söyledi, “Çok güzel bir kızdı, İstanbul’un Beşiktaş’ın en güzel kızıydı ve ne yapıyorsam hiç cevap vermiyordu. Masmavi gözleriyle o muhitin en güzel kızıydı. Bir gün beni dinlemesini istedim ve ona ‘Ey gözleri esir eyleyen afet, seni sevmek günah ise beni affet’ dedim ve iş bitti” dedi.

Ev hanımı Sevim Bozyiğit de saygı olmayan bütün evliliklerin yıkılmaya mahkum olduğunu söyledi. 68 yılda, eşiyle birbirilerine ters bakmadıklarını, ters konuşmadıklarını anlattı, “Hala birbirimizi ilk günkü kadar sever ve sayarız. Birbirimizin üzerine titreriz. Ben şu anda 84 yaşındayım, İnanın bu yaşıma nasıl geldiğimi bilmiyorum” dedi. Çift, genç evlilere de “Birbirinizi sakın kırmayın, sevgi ve saygıyı daima yaşatın. Böylelikle mutlu bir beraberliğiniz olduğu gibi, uzun bir yaşamın da sahibi olabilirsiniz” önerisinde bulundu. Gece, yaşlı çiftin evlilik anılarını konuklarına anlatmalarıyla sürdü. Gecenin sonunda ‘68’ şeklindeki kutlama pastası kesildi, 68 yıllık evli çift birbirlerine pasta yedirdi.

Yazar: Ahmet Ertan

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>