Rehberiniz-Bir liseli genç, başkan bush’a ulaşmak isteyince!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bir liseli genç, başkan bush’a ulaşmak isteyince!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bir liseli genç, başkan bush’a ulaşmak isteyince!

Bush’u işletti

Lise öğrencisi Beyaz Saray özel numarasından Başkan Bush’u arayıp, işletmek isteyince başı belaya girdi. Telefon görüşmesinin hemen ardından polis kapadı belirdi. Liseli genci karakola götürüp sorguladı.

Sadece kendisiyle sohbet etmek, İzlanda’ya davet etmek ve ne diyeceğini görmek istedim diyen lise öğrencisi Vifill Atlason, Başkan Bush’u gizli numarasından aradığını ileri sürerek, kendisiyle özel bir görüşme talep ettiğini anlattı.

Telefonda sırasıyla birkaç kişinin, “Devlet Başkanı Grimsson’ın doğum tarihi, nerede yetiştiği, ailesinin kimler ve nerede olduğu ve göreve ne zaman geldiği” gibi sorularıyla muhatap olduğunu belirten Vifill, “Kontrol noktalarını geçmek gibiydi. Ama Wikipedia ile birkaç başka site önümde açıktı ve çok zor olmadı” diye konuştu.

Sonunda Başkan Bush’un özel kalemine ulaştığını ve Bush’un kendisini aramasını beklediğini söyleyen Vifill, “Bana Bush’un şu anda müsait olmadığı, ancak geçen Pazartesi akşamı beni arayacağının gündemine not edildiği söylendi” dedi.

Bir süre sonra polisi kapısında bulan Vifill Atlason, karakola götürüldü ve birkaç saat süreyle sorgulandı. İzlanda polisi, kendisine Amerikalı yetkililerin talimatı üzerine Bush’un gizli numarasını nereden ve nasıl bulduğunu sordu, yanıt vermezse ABD’ye girişinin yasaklanacağını bildirdi.

Polislere, Bush’un gizli numarasını eskiden bildiğini, ancak şimdi anımsamadığını söyleyen İzlandalı gencin öğretmen annesi Harpa Atlason ise polis oğlunu götürünce korktuklarını, ancak oğluna kızgın olmadığını belirtti.

Gördüğünüz gibi oğlum pek becerikli. Yaptığından sonra kahraman oldu. Bush buralarda pek sevilmez diyen Harpa Atlason, oğlunun kendi gözetimlerine verildiğini ve hakkında soruşturma açılmadığını kaydetti.

Beyaz Saray yetkilileri ise İzlandalı gencin özel gizli numarayı değil, Beyaz Saray’ın Batı Kanadı’nın ana telefon santrali olan “202-456-1414″ü aradığını söylediler.

Bush’un özel telefon numarasının kızı Jena ile geçen hafta yaptığı telefon görüşmesinin ardından internete düştüğü öne sürüldü. ABD Başkanı George W.Bush’un ikiz kızlarından Jenna Bush, “Ana’nın Hikayesi” adlı kitabının tanıtımı için lezbiyen talk şovcu Ellen DeGeneres’in programına konuk olmuş ve sunucunun ısrarı üzerine babasını Beyaz Saray’dan telefonla aramıştı.

Kaynak: http://HÜRRİYET

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>