Rehberiniz-Bir kitap yazdı, kanseri yendi!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Bir kitap yazdı, kanseri yendi!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bir kitap yazdı, kanseri yendi!

BİR KİTAP YAZDI, KANSERİ YENDİ!

Özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışan Emine Şimşek Al, yakalandığı göğüs kanserini kitap yazarak yendi. Evli ve 3 çocuk annesi olan 39 yaşındaki Emine Şimşek Al, kitap okuma ve yazmayı sevmesinin, kanserle mücadelede kendisine yardımcı olduğunu söyledi. Yakalandığı göğüs kanserinden yazdığı Hayata Dair isimli kitap sayesinde kurtulduğuna inanan Al, Bir yıl önce göğüs kanserine yakalandığımı öğrenince yıkıldım. Önceleri, kabul-

lenemedim. Ama, bunun yanlış olduğunu anlayınca, kendimi toparladım ve tedavide yüksek moralin çok önemli olduğuna inandım. Kimseyle paylaşamadığım sıkıntılarımı, günlük tutar gibi yazıyordum. Daha sonra, bu mücadeleyi kazanacağıma inanarak, benim durumumda olanlara yardımcı olmak için bu notları kitap haline getirdim dedi.

Kadınların hayatın yoğunluğu içerisinde kendileriyle fazla ilgilenmediklerini söyleyen eski hasta-yeni yazar Al, sözlerine şöyle devam etti:

Hayatın, yaşamın çok güzel olduğunu ve bu şansın, insanlara bir kez verildiğini unutmayalım. Yaşantımızı kötüleştiren her şeye karşı, büyük bir mücadele verelim. Verdiğimiz bu inançlı mücadelenin sonunda, yaşam bir armağan olarak tekrar bize geri dönecektir.

Ümitsizlik yok

Yazdığı kitapta, yaşamın ta kendisini anlattığını söyleyen Al, tedavisi sırasında, kendisiyle dalga bile geçtiğini belirtti. Al, Hiçbir zaman, ümitsizliğe kapılmadım. Tedavilere giderken, devamlı bakımlı oldum. Saçlarım döküldüğünde bile, peruk takarak, makyaj yaptım. Radyoterapi sırasında, göğsümün üzerine çizgiler çizilirken, Galiba damgalanıyorum diyerek kendimle eğlendiğim oldu dedi.

Geliri kanserlilere

Emine Şimşek Al, kanserle mücadele ederken yazdığı Hayata Dair adlı kitabı, Beylikdüzü TÜYAPtaki Kitap Fuarında sergilerken, satışından sağlanacak gelirin bir kısmını da tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Gülgenç Kemoterapi Bölümüne bağışlayacağını ifade etti.

Zafer ÜNDER / Akşam

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir