Rehberiniz-Bir insan her şeyi düzeltebilir!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Bir insan her şeyi düzeltebilir!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bir insan her şeyi düzeltebilir!

BİR İNSAN HER ŞEYİ DÜZELTEBİLİR!

Adam, bir haftanin yorgunlugundan sonra, pazar sabahi kalktiginda bütün haftanin yorgunlugunu çikarmak için eline gazetesini aldi ve bütün gün miskinlik yapip evde oturacagini düşündü.

Tam bunlari düsünürken oglu kosarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Baba ogluna söz vermisti bu hafta sonu sinemaya götürecekti ama hiç disariya çikmak istemediginden bir bahane uydurmasi gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dagittigi dünya haritasi gözüne ilisti.

Önce dünya haritasini küçük parçalara ayirdi ve ogluna eger bu haritayi düzeltebilirsen seni sinemaya götürecegim dedi. Sonra düsündü; ‘Oh be kurtuldum. En iyi cografya profesörünü bile getirsen bu haritayi aksama kadar düzeltemez.’

Aradan on dakika geçtikten sonra oglu babasinin yanina kosarak geldi ve ‘Baba haritayi düzelttim. Artik sinemaya gidebiliriz’ dedi. Adam önce inanamadi ve görmek istedi. Gördügünde de halen hayretler içindeydi ve bunu nasil yaptigini sordu.

Çocuk: ‘Bana verdigin haritanin arkasinda bir insan vardi. Insani düzelttigim zaman dünya kendiliginden düzelmisti!

turkey90.COM DER Kİ, DÜNYAYI DÜZELTMEK İÇİN İNSANI DÜZELTMEK GEREK, İNSANI DÜZELTMEK İÇİN DE KENDİMİZDEN BAŞLAMAK GEREK.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir