Rehberiniz-Bir çocuğa istediklerinizi nasıl yaptırabilirsiniz?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bir çocuğa istediklerinizi nasıl yaptırabilirsiniz?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bir çocuğa istediklerinizi nasıl yaptırabilirsiniz?

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur içinde geçirir ama sonra ders yılı baslar. Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının

üzerindeki her copbidonunu bağırıp, çağırarak tekmelerler.

Bu çekilmez gurultu günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir. Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar onları durdurur ve:

Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken ayni şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gurultu yaparsanız size her gün 1 dolar vereceğim der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gurultuyu sürdürürler.Bir kaç gün sonra

yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve onlara söyle der:

Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı bundanböyle size sadece 50 sent
verebilirim. Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları: “Bakın” der, “Henüz maaşımı alamadım, bu yüzden size günde ancak 25 sent verebilirim, tamam mı?”

Olanaksız bayım der içlerinden biri, “Günde 25 sent için bu işi

yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz…”

turkey90.COM DER Kİ; İNSANLARDAN İSTEDİKLERİNİZİ ALMAK İSTİYORSANIZ, ONLARI KENDİ İSTEKLERİNİZ DEĞİL, ONLARIN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA ELE ALIN.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir