Rehberiniz-Bir bardak “su”da kopan fırtına: damacana mı, şehir suyu mu?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bir bardak “su”da kopan fırtına: damacana mı, şehir suyu mu?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bir bardak “su”da kopan fırtına: damacana mı, şehir suyu mu?

Damacana sularla ilgili tartışmalar sürerken, ’’şehir suyu da kullanılabilir mi?’’ sorusu gündeme geldi. Şehir suyunun ’’temiz’’ olduğu açıklandı. Peki şimdi İstanbullular musluktan akan suyu içebilecek mi? içmeden önce nasıl önlemler almalı?

Bazı damacana su markaları testten geçemeyince gözler şehir şebeke suyuna çevrildi. Peki musluk suyu gerçekten sağlıklı mı ? Suyun kapımıza geldikten sonra da geçirdiği bir yolculuk var. Hem apartmanlardaki depolarda beklerken hem de bina içindeki tesisattan geçerken su tekrar kirlenebiliyor. Uzmanlara göre musluktan akan suyu hem günlük kullanıma hem de içime uygun hale getirmek filtreleme sistemleriyle mümkün.

Uzmanlar depo ne kadar temiz olursa olsun suyun bekletilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor. Tesisatta suyun kirlenme olasılığına karşı da filtrelemenin bir çözüm olabileceğine işaret ediliyor.

Doğru bir filtreleme sistemi kullanmak için de arıtma cihazları satın alırken sertifikalı olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Kaynak: http://Cnntürk

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>