Rehberiniz-Bill gates :”sadece fakirlermi hastalanacak”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bill gates :”sadece fakirlermi hastalanacak”” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bill gates :”sadece fakirlermi hastalanacak”

Microsoft’un patronu Bill Gates, California’da düzenlenen ve pek çok büyük şirketin katıldığı TED teknoloji konferansı sırasında, kurduğu vakıfla uzun süredir mücadele ettiği sıtmaya dikkat çekebilmek için ilginç bir eyleme imza attı.

Aralarında teknoloji şirketlerinin patronlarının, politikacıların ve Hollywood yıldızlarının da bulunduğu izleyiciler dönerek şöyle dedi: “Sıtma sivrisinekler tarafından taşınıyor, işte size birkaç tane getirdim.”

Seyircilerin şaşkın bakışları arasında kavanozu açan Gates sözlerine devam etti: “İşte, aramızda dolaşmalarına izin verdim. Sadece fakir insanların bu hastalığa yakalanması için bir neden yok.”

“KELLİĞE DAHA ÇOK PARA HARCANIYOR”

Sözlerine kelliğe çare için yapılan harcamaların, sıtma ile mücadeleye ayrılanlardan daha çok olduğunu vurgulayan Gates, “Kelliğe daha çok para harcanıyor çünkü bu zengin erkekleri daha çok ilgilendiren bir sorun” dedi.

Bill Gates ve eşi Melinda kurdukları ve kendi adlarını taşıyan vakıf aracılığıyla dünya çapında sıtmayla mücadeleye yardım ediyor. Ekim ayında Gates, ölümcül bir sıtma türü olan PATH Malaria’ya karşı aşı geliştirilmesi için vakfın 168 milyon dolar bağış yapacağını açıklamıştı.

Bill Gates’in konferansta yaptığı eylemden sonra bir açıklama yapan Bill ve Melinda Gates Vakfı, sineklerin sıtma mikrobu taşımadığını açıkladı.

HER YIL 1 MİLYON KİŞİ SITMAMADAN ÖLÜYOR

Sıtma, dünya üzerinde en çok can alan hastalıklardan biri olarak biliniyor. Hastalıkları Kontrol ve Kontrol Merkezi’nin verilerine göre büyük çoğunluğu Sahraaltı Afrikası’nda yaşayanlar olmak üzere yılda 350 ile 500 milyon kişi bu hastalığa yakalanıyor ve her yıl ortalama 1 milyon kişi sıtma nedeniyle hayatını kaybediyor.

Kaynak: http://NTVMSNBC

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>