Rehberiniz-Bilim adamları: google hafızaları tembelleştirdi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Bilim adamları: google hafızaları tembelleştirdi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bilim adamları: google hafızaları tembelleştirdi

İnternetin ve özellikle Google’ın kullanımının artması, insanların hafızalarını tembelleştirdiği iddia edildi. Araştırma yapan Colombia Üniversitesinden Betsy Sparrow, “Arama motorlarından önce insanların hafızası daha güçlüydü” dedi.

İnternetin ve özellikle Google’ın kullanımının artması, insanların hafızalarını tembelleştirdiği iddia edildi. İnternetin insan hafızasını değiştirdiğini açıklayan Colombia Üniversitesinden Betsy Sparrow, “Arama motorlarından önce insanların hafızaları daha güçlüydü. Artık insanlar birçok şeyi hafızasında tutmuyor. 46 kolej öğrencisi üzerinde yapılan araştırma, yeni öğrendikleri bir şeyin kaynağının bilgisayar üzerinden yeniden erişilebilir olduğunu bilenlerin ezberleğini ortaya koydu. Bu da hazır olduğunu bilinen bir şeyi neden öğrenilsin gibi bir çıkarım yapılmasını sağladı. Bu olaya da psikologlar transaktif hafıza diyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir