Rehberiniz-Beynine güvenen gelsin

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Beynine güvenen gelsin” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Beynine güvenen gelsin

9’uncusu düzenlenecek “Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz” projesi başvuruları haziran sonunda bitiyor. Projede “endüstriye uygulanabilir” şartı aranıyor

Dizayn Grup “Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz” projesini 9’uncu kez hayata geçiriyor. Projenin sloganı bu yıl “Fikrine Güvenen Gelsin”. Üniversite öğrencileri, mühendisler, akademisyenler, özel ve kamu çalışanlarının katılabileceği kampanyayla Türk insanının beyin gücünün ve ürettiklerinin farkına varması hedefleniyor. Kampanya kapsamına giren konu başlıkları şunlar: Plastik ekleme teknolojileri, kompozit malzemeler ve üretim teknolojileri, akışkanların ekonomik olarak taşınmasına yönelik teknolojiler, yenilenebilir enerji teknolojileri, sıfıra yakın fosil yakıt ile ısınma ve serinleme teknolojileri, tarım ve tıp sektörüne yönelik tanı ve analiz teknolojileri (mikro sensör, bio sensör vb). Katılacak projelerde, projenin kampanya konularından en az biriyle örtüşmesi ve projenin endüstriye uygulanabilir olması şartları aranıyor. Projelerin patent ofisi müracaat masraflarını da Dizayn Grup üstleniyor.

‘Endüstriye kazandıracağız’ MİR Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, kampanyayla beyin göçüne engel olmak ve farklı projeleri endüstriye kazandırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak istediklerini belirtiyor. Uluslararası Teknoloji Birliği’nin (UTB) başkanlığını da yürüten Mirmahmutoğulları, “Sadece kendi teknolojilerini üreten ülkelerin bağımsız olduğuna inanıyoruz. Türkiye’nin dışa bağımlılığı azalıyor ve biz de bu sürece destek vermekten dolayı gururluyuz” diyor.

KAYNAK. Cnn Türk

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir