Rehberiniz-Beyaz masum, mor zengin gösteriyor!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Beyaz masum, mor zengin gösteriyor!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Beyaz masum, mor zengin gösteriyor!

BEYAZ MASUM, MOR ZENGİN GÖSTERİYOR!

SABAH

Londra Üniversitesi”nin araştırmasına göre kıyafetlerde tercih edilen renkler, giyenin iş ve aşk hayatını etkiliyor. Örneğin ”yorgun” tipler, yeşil giyince ”enerjik” görünüyor.

”Renk bilimciler” uzun süredir, renklerin insan psikolojisi üzerinde bariz etkisi olduğunu söylüyor. Hatta, renk bilgisini doğru kullananların, iş ve aşk hayatlarında avantaj sağlayacağını iddia edenler bile oluyor.

Londra Üniversitesi”nin sonuçları yeni açıklanan araştırması da bu açıklamalara paralellik gösteriyor. Üniversite örneğin, güne karamsar başlayanlara, rahatlatıcı etkisi ve çevreye verdiği ”güçlü” imajı nedeniyle, mavi renk kıyafetler g i y m e l e r i n i söylüyor.

İşe geç kalanlara önerilen renk ise, beyaz… Masumiyet sinyali veren beyazın, olumsuz düşünceleri yumuşatacağı iddia ediliyor.

SİYAH ”KARİZMA” DEMEK

Peki bir iş toplantısında etrafındakileri ikna etmek isteyenler ne yapacak? Bu sorunun cevabı, siyah… Londra Üniversitesi, siyah giyinenlerin ”karizmatik” bir imaj çizeceğini belirtiyor. Yorgunlar da unutulmamış bu araştırmada: Yeşil giyenlerin, ”enerjik” mesajlar verdiği söyleniyor.

Silik, fark edilmeyen tiplere teklif edilen ise, sarı gibi göz alıcı renklerde kıyafetler… Birini etkilemenin yolu ise, aşkın rengi olan kırmızıyı giysilere yansıtmaktan geçiyor onlara göre. Uzmanlar morun ise zenginliğin rengi olduğunu açıklıyor.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>