Rehberiniz-Bazı “gelişmeler” tehlikelidir.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bazı “gelişmeler” tehlikelidir.” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bazı “gelişmeler” tehlikelidir.

Zekası gelişti idam edelim

ABD’de cinayetten hüküm giydikten sonra IQ’su düşük olduğu gerekçesiyle infazı durdurulan mahkûmun, 6 yılda zekasının geliştiği ileri sürülüyor. Jüri, zekanın geliştiğine karar verirse mahkûm idam edilebilecek.

Virginia Eyaleti’nde cinayetten ölüm cezasına çarptırılan ancak yapılan zeka testinde IQ’su düşük çıktığı için idamı Yüksek Mahkeme tarafından durdurulan Daryl Atkins’in (27) hayatı, geliştiği iddia edilen zeka seviyesini tespit edecek jürinin elinde. Mahkûmun son yıllarda avukatlarıyla yaptığı görüşmeler sonrası zeka kapasitesi arttığı ileri sürülüyor.

Atkins’in zeka seviyesi 1998 yılında 59 olarak tespit edilirken, 2004’te yapılan testler sonrası bu seviye 74 olarak belirlendi. 70 sınırı Virginia Eyaleti’nde bir suçlunun idama mahkûm edilmesi için yeteri görülüyor. Jürinin, Atkins’in çocukluğunu da göz önünde bulundurarak ve tanıkların ifadesine başvurarak bir karar vermesi bekleniyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>