Rehberiniz-Başarılı olmaya çalışırken kadınlar mı daha zekidir, erkekler mi?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Başarılı olmaya çalışırken kadınlar mı daha zekidir, erkekler mi?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Başarılı olmaya çalışırken kadınlar mı daha zekidir, erkekler mi?

MEHMET BARLAS

SABAH

Bütün kadınlar erkeklerden daha akıllı ve zekidir..

İngiltere”nin dört üniversitesi (Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow) ortaklaşa bir araştırma yapmışlar ve “Erkekler kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak seçiyorlar” bulgusuna ulaşmışlar.

Bu araştırmaya göre zeki kadınların evlilikleri güçlüklerle dolu oluyormuş. İş hayatında başarılı kadınlar, evlerinde de başarılı olmak için, ek çaba harcıyorlarmış.

Habere göre, araştırma sonunda zeki birer öğrenci olan kız çocuklarının evlilik hayatlarında başarılı olamadıkları ortaya çıkmış.. Evlilikte başarıya ulaşan erkeklerin yüzde 88”i ise iş hayatında da başarılıymış ve iyi para kazanan erkeklermiş.

Böyle genellemelere “Bilimsel” damgasını vurup tartışma dışı tutmak kolay. Ama bir de yaşanan hayattan elde edilen gözlemler var.

Birincisi, “Eş seçmek” konusunda kararı erkek değil kadın verir genellikle. Yani erkeklerin akılsız kadınlarla evlenmeyi tercih ettikleri şeklindeki bilimsel bulgu, gerçeklerle uyuşmuyor. Bunu söylerken “Görücü” türü geleneksel seçim modellerini tabii devre dışı tutuyoruz.

İşin özüne gelirsek, akıllı kadınlar, fazla akıllı olmayan ama çok çalışan, güvenilir erkekleri seçer. Fazla akıllı olmayan başarılı erkekler çok çalıştıkça, akıllı kadınlar daha az çalışır ve daha iyi yaşar, çok tatil yaparlar. İkincisi, iş hayatında başarılı erkeklerin evdeki itici gücü akılsız karılar değil, akıllı karılardır. Çünkü neticede başarılı erkeğin başarısının yan ürünleri, evdeki akıllı kadınlara gider.

Türk Usulü Başarı :

Akıllı kadınlar, akılsız kocaları başarıdan başarıya koşarken, onların egolarını pompalarlar. Hatta “Sen beni aştın” diyerek, onların evlilik dışındaki ilişkilere gitmelerini de bir nevi teşvik ederler. En azından göz yumarlar.

Böylece akılsız erkeğin vicdanına, cüzdanına ve aile sorumluluğuna ek olarak yeni yükler biner. Akıllı kadın hem koca dırdırından kurtulur, hem de kendine ait zamanı çoğalır.

Dünyanın en zeki erkeği için de “Evlilik, bekar olduğu takdirde hiç karşılaşmayacağı problemlerde, ona bir kadının destek olması” anlamına gelir. Erkek kendisini daha çok akıllı zannettikçe, akıllı olan kadın onun önüne daha çok sorun getirir. Erkek kendince “Çok önemli” gördüğü siyaset, makro ekonomi benzeri konulara kapıldıkça, asıl önemli olan konularda ipi akıllı karısına daha çok kaptırır.

Aslında erkek zayıf ve zavallıdır.

Annesinden başlayarak hayatta tanıyacağı tüm kadınlar onu “Sen güçlüsün, akıllısın, üstünsün” diyerek bilinçli olarak programlamış ve yanıltmıştır. Dış dünyadaki bütün zorluklara erkek itilmiş, kavgalara erkek sürüklenmiştir.

Yani en akılsız kadın bile, genlerindeki bilgiler açısından en akıllı erkekten daha akıllıdır.

Bilgi ve iletişim çağında, beden gücü yerini beyin gücüne bırakıyor. Bunun yansımalarını ise çok yakın zamanda “Erkek Dünyası”nın çöküp dağılması ile anlayacağız.

Belki o zaman, erkeklerin evlenecekleri kadınları seçmeleri imkanı doğacaktır.

Türk Usulü Başarı :

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>