Rehberiniz-Başarılı öğretmen nasıl olunur?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Başarılı öğretmen nasıl olunur?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Başarılı öğretmen nasıl olunur?

KONU: BAŞARILI ÖĞRETMENLİK

SORU:

Özel bir okulda sınıf öğretmeniyim. Öğrencilerimle ilişkilerimin daha iyi olması ve mesleğimde daha başarılı olmak için önerilerinizi bekliyorum.

Özellikle takip etmem gereken yayınları, kitap isimlerini ve seminerleri öğrenmek istiyorum. Teşekkürler. Metin C.

CEVAP:

Başarılı bir öğretmen olmak için, akademik dünyada öğretilen yöntemlerden daha farklı ve etkili yollar aramanız başlangıç için iyi bir tavır.

Başarılı bir öğretmen olmanın en iyi yolu “öğretmen” olmamak! Sınıflarınızda bir öğretmen gibi değil, lider gibi dolaşmalısınız. Konuşurken “öğretmeye” değil “hitabet yapmaya” çalışmalısınız.

Zirvedeki insanlar ya çok sayıda insanın yaptığı mesleği, hiçkimsenin yapamadığı kadar iyi yapmanın yollarını bularak gelmiştir yada çok az insanın yaptığı mesleği yaparak zirveye çıkmıştır.

Öğretmenlik çok sayıda insanın yaptığı bir meslek. Dolayısıyla ancak hiçkimsenin yapamadığı kadar iyi yapmanın yollarını bulanlar aradan çıkabilir. Bu da zeka, yaratıcılık ve yetenek gerektirir.

Lütfen mesleğinizi kutsallaştırmak yerine kalitelendirmeye çalışın. Öğretmenlerin öğrenmeye karşı korkunç derecede dirençleri olduğuna tanık oldum. Bu nedenle 2 yıldır öğretmenlere seminer vermiyorum. Başkalarından bir şey öğrenmeyi “ego” meselesi yapmamanızı öneriyorum.

Okuma önerilerim şunlar:

MS

Incoming search terms:

  • BAŞARILI ÖĞRETMEN NASIL OLUNUR (1)
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir