Rehberiniz-Azim ile hırsı birbirine karıştırmayın

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Azim ile hırsı birbirine karıştırmayın” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Azim ile hırsı birbirine karıştırmayın

Başarı hırsı sağlığınızla oynamasın. Stres kapınızı çok kolay çalar. İşinizde gelişmek ve başarınızı garantilemek için çalışmak stresli bir uğraş. Belli seviyede stresin pozitif motivasyon etkisinden bahsedilirken, sürekli gergin görünmeniz işinizi kaybetmenize yol açabilir. Bu yüzden küçük molalar almayı alışkanlık haline getirin.

İşyerinde kurallarınız olsun. Yoğun zamanlarda çok çalışmak normaldir ama her gün düzenli olarak yapılan üç saatlik fazla mesai, kalp krizi riskini yüzde 60 artırır. Öğle tatilini masanızda geçirmeyin. Vücudunuzu susuz bırakmayın. Protein zengini gıdalarla beslerek hem aklınızı hem bedeninizi zinde tutmaya çalışın.

İş çıkışı, fiziksel aktivitenin rahatlatıcı gücünden faydalanın. Yürüyerek ya da bisikletle eve dönme imkanınız varsa kullanın. Bu sayede olası ekstra streslerden uzaklaşırken kafanızı tazelemek için de fırsat yakalayacaksınız. Günün stresini eve taşımayın. Günün geri kalan kısmını iş düşünmeden yaşayın. Sırlara sadık kalın. İşle ilgili önemli bilgileri kimseyle paylaşmamalısınız. Hafta sonlarınız sizin olsun. İşinizin hafta sonlarınızı çalmasına izin vermeyin. Tatil günlerinde size stres getiren konulardan uzak kalmanız gerek.

Kaynak: http://www.caferuj.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir