Rehberiniz-Ayakları olmayan futbol yıldızı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Ayakları olmayan futbol yıldızı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ayakları olmayan futbol yıldızı

11 YAŞINDAKİ MUCİZE ÇOCUK BARCELONA’DA

Barcelona’nın dünyanın dört bir tarafında eğitim veren FCBEscola isimli futbol okulu inanılmaz bir yetenek buldu.hikayeside inanılmaz

Barcelona’nın dünyanın dört bir yanında eğitim veren futbol okulu, Brezilyalı engelli bir çocuğun hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

GABRIEL HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ayakları olmadan dünyaya gelen 11 yaşındaki Gabriel isimli bu Brezilyalı çocuk, Katalan ekibinin FCBEscola isimli futbol okulunda hayranı olduğu Barcelona formasını giyerek hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

HOCALARINI ETKİLEMEYİ BAŞARDI

Gabriel’in bu durumunu öğrenen Barcelona yetkilileri, 11 yaşındaki futbol sevdalısı bu çocuğu hemen kamp programına dahil etti. Aralarında Deco gibi eski Barça yıldızlarının olduğu önemli futbolcular buraya gelerek genç yeteneklere antrenmanlar esnasında tecrübelerini aktardı

Rio De Janeiro’da gerçekleştirilen eğitimde şanslı 90 çocuğun arasında yer alan Gabriel, hırsıyla da tüm hocalarını etkilemeyi başardı.

ONU GÖRDÜKÇE MUTLU OLUYORUZ

FCBEscola genel direktörü Xevi Marcé, Gabriel’in hırsından oldukça etkilendiğini belirterek, “Onun Barcelona için futbol oynama azmi inanılmaz. Burada oynarken eğlendiğini ve mutlu olduğunu gördükçe biz de mutlu oluyoruz” ifadelerini kullandı.

FCBEscola’nın dünya çapında bir organizasyon olduğunu kaydeden Marcé, “Bu eğitimleri dünyanın dört bir yanındaki çocuklara çalışma metotlarımızı, değerlerimizi aktarmak için yapıyoruz. Gabriel örneğinde olduğu gibi, çocukları mutlu görmek bizleri sevindiriyor.

MÜTHİŞ BİR ÖRNEK

Doğuştan gelen fiziksel sorunlarına rağmen, Gabriel’in gösterdiği özveri ve azim herkesi etkiliyor. Şut yeteneği, zıplaması ve driblingleri ile eğitim boyunca herkesi kendisine hayran bırakan bu küçük Brezilyalı’nın öyküsü tüm insanlara örnek olacak cinsten.

Kaynak: http://www.dipnot.tv

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>