Rehberiniz-At arabasından otobüs filosuna

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “At arabasından otobüs filosuna” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
At arabasından otobüs filosuna

Asker dönüşünde eski bir minübüsle Antakya-Samandağ arasında yolcu taşımacılığına başlayan Hatay-Antakya-Samandağ (HAS) Turizm Şirketi”nin kurucusu, Kore Gazisi Mehmet Selim Kara, şimdi 250 otobüsten oluşan bir filoya sahip.

77 yaşındaki Selim Kara, babasının 1946 yılında devletin güvenini kazanarak at arabasıyla uzun yıllar Antakya- Samandağ arasında posta hizmeti verdiğini ve değerli evrak taşıdığını, iş terbiyesini de ondan aldığını anlatıyor. 1950”li yıllarda Kore”de savaştığını ve gazi ünvanı aldığını belirten Kara, daha sonra eski bir minibüs ile Antakya-Samandağ arasında yolcu taşımacılığına başlamış.

Güçlükleri azimle çalışarak aştığını ifade eden Kara, günümüzde bin çalışanı ve 250 otobüsü ile yurtiçi ve yurtdışında hizmet verdiğini anlatıyor. Şirket, hac döneminde ise kiraladıkları ile birlikte 3 bin 500 otobüsle hizmet veriyor. Kara, “Başta Suudi Arabistan ve Yemen olmak üzere, Suriye, Bulgaristan, İtalya, Macaristan ve Rusya”ya kadar seferler gerçekleştiriyoruz. Türkiye”de en az kaza oranı bizim otobüslerde yaşanmaktadır. Çünkü, sürücüleri özel eğitimlerden geçiriyoruz” diye konuşuyor.

Kaynak: http://www.finansalforum.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>