Rehberiniz-Aristo general motors’u yönetseydi!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Aristo general motors’u yönetseydi!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Aristo general motors’u yönetseydi!

Efnan ATMACA

Akşam

ABD”nin en popüler ve aranılan motivasyon koçlarından Tom Morris, iyi yönetici olmanın yollarını ”Aristo, General Motors”u Yönetseydi” adlı kitabında topladı. Morris”e göre, iyi bir yöneticinin estetik, iyilik, doğruluk ve uyumdan oluşan 4 altın kuraldan vazgeçmemesi gerekiyor.

Kitabına John Steinbeck”in ”Bütün istediğiniz para kazanmaksa, para kazanmak kolaydır. Fakat birkaç istisnai durum dışında insanların istediği aslında para değildir. İnsanlar lüks isterler. Sevgi isterler. Takdir edilmek isterler” cümleleriyle başlayan Morris, iş dünyasında tüm bunları elde etmenin yolunu anlattı.

Yazara göre çalışanın estetik açıdan tatminine eğilen, altlarına iyi ve doğru bir kişi olduğu konusunda güven veren, iş arkadaşları arasında uyumu sağlayan yönetici dünyanın en büyük şirketlerini bile kolaylıkla yönetebilir.

Morris kitabında şöyle yazdı: ”Uyum kahveciniz veya temizliğinizi yapan görevlinin şirketinizin bir parçası olduğunu hissettirmek. Uyum şirketi aynı okulun mezunlarıyla, sadece kızıl saçlılarla, 29 Şubat”ta doğanlarla veya bireysel olarak iyi anlaştıklarınızla doldurmamaktır.”

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>