Rehberiniz-Aklını kullandı ve aksini düşündü !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Aklını kullandı ve aksini düşündü !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Aklını kullandı ve aksini düşündü !

Mantıklı davrandığınızı sanarak mantıksızlık yapıyor olabilirsiniz. Alışılmadık başarılar için bazen alışılmışın dışına çıkmayı denerseniz, dünyayı değişterebilirsiniz…

1968”deki Meksika Olimpiyat Oyunları”na kadar bütün yüksek atlamacılar, yüzleri çıtaya dönük, vücutları paralel şekilde çıtayı geçmeye çalıştıkları, alışılmış “Western Roll” tekniğiyle yarışıyorlardı. Fakat bu durum değişmek üzereydi.

Pek tanınmamış bir atlet çıtaya yaklaştı ve 2.24 m”lik atlayışı ile yeni dünya rekorunu belirledi. Tek yaptığı havalandıktan sonra, tüm atletlerin aksine çıtaya yüzünü değil sırtını dönmekti.

Ayaklarını yukarı çekti ve dizlerini kırarak çıtanın üstünden sırtüstü atladı.

Atletin adı, Dick Fosbury”di. Ve o günden sonra bu atlayış tekniği onun adıyla anıldı. Bugün yüksek atlamada halâ bu teknik (Fosbury Flop) kullanılıyor.

Fosbury, İnsanoğlunun o güne kadar ulaşabildiği en yüksek seviyeye sıçradı. Herkesin tersine, aksini düşünerek.

Bu, basit bir düşünme tekniği. Fakat buradaki düşünme tekniği, bir sıçrama tekniğine dönüştü ve yüksek atlama tarihinde bir dönüm noktası oldu.

Bu metni sizlere geçtiğimiz yılın yaz aylarında kitapçı raflarına çıkmış olan Paul Arden”in kitabından sizler için seçtik. Kişisel gelişim kitapları içinde ilginç tasarımı ve farklı dizaynı ile ilgi çeken kitap sanıldığının aksine bir “kendini geliştir” , “mutluluğu yakala” “içindeki seni ara”, “hayatın anlamını bul” kitabı değil. Sadece aklını kullanarak akıl dışı gibi görüneni keşfetmeye yönelik ipuçları içeriyor ve hayata bir de farklı noktadan bakmanın denenmesini sağlamaya çalışıyor.

Kaynak: http://Haber7

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>