Rehberiniz-Ahmet yıldız kimdir?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Ahmet yıldız kimdir?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ahmet yıldız kimdir?

AHMET YILDIZ KİMDİR?

25 / 07 / 1978 yılında Trabzon’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Samsun’da tamamladıktan sonra (1984-1995). 19. Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü kazanarak eğitimime devam ettim (1995-1999).

Dört yıllık eğitim hayatımda sekiz üniversitede yapılan araştırma ve kaynak taramasına gidilerek oluşturulan “Madde Bağımlılığı ve Gençlik”, “Rehberliğin Türkiye’de Gelişimi ve Sorunları”, “Gizli Gerçek Ergenlik” konulu araştırmalar yaparak üniversitede sundum. Yine üniversite yıllarında öğretim üyelerinin tavsiyesiyle “Sınırsız Güç”, “Büyük Düşünmenin Büyüsü” konularında seminerler verdim. “Altı Şapkalı Düşünce”, “Bellek Eğitimi”, “Altı Şapkalı Düşünce Tekniği”, “Duygusal Zeka”, “Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı” konulu seminerlere teknik destek (sunum) verdim. Üniversite ve hayat okulunda (Altı Şapkalı Düşünme tekniği, Büyük Düşünmenin Büyüsü, Duygusal Zeka, İçinizdeki Devi Uyandırın ve Etkili İnsanlarım Yedi Alışkanlığı vs.) toplam kalite ve insan kaynakları alanında araştırmalar yapma fırsatı buldum.

Şu anda bir öğretim kurumunda Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Öğrencilerime yönelik olarak “Meslek Seçimi ve Önemi”, “ÖSS Sınav Sisteminde Taktikler”, “9. Sınıfta Önemli Karar; Alan Seçimi”, “Okul Başarısı”, “Hızlı Okuma Teknikleri” konularında seminerle vermekteyim. Öğrencilerimin okul hayatında karşılaştıkları problemlere ve soru işaretlerine cevap bulmalarında yardımcı olmaktayım.

Üniversite yıllarımda amatör rehberlik konulu Internet siteleri açarak editörlüğünü yaptım. (Türkiye’de açılan belki de ilk Internet siteleriydi. Şu anda yayında olan rehberlik içerikli sitelerin içeriğinin kaynağını oluşturmaktadır ). Bir çok Internet sitesinde ve dergilerde yazılarım yayınlandı.

Çalışma hayatımda katıldığım profesyonel seminerler;

1. Hafıza teknikleri ve kalıcı öğrenme,

2. Hızlı ve verimli okuma teknikleri,

3. 7-11 yaş temel kabiliyetler testi uygulama ve yorumlaması,

4. Travma sonrası stres tepkileriyle baş edebilme yöntemleri.

Şu anda “Teknik ve Uygulamalarla OKUL BAŞARISI” (Öğrencilerin okul hayatında başarılı olmaları için gerekli bilgileri içeren, içerik ve konu bakımından şu ana kadar yazılmış tek eser olma özelliğini taşımaktadır.) ve “Orta Öğretimde SINIF İÇİ ETKİNLİKLERİ” (Orta öğretimde görev yapan öğretmenlere yönelik bir çalışmadır. Okullarda ders olarak bulunan “rehberlik saatlerini” eğlenceli ve en verimli şekilde öğrencilere anlatmalarını sağlayacak eser olacak.) isimli çalışmalarım tamamlanmak üzeredir.

“ANNE BENİ ANLASANA” (Anne ve babaların çocuklarını yetiştirirken karşılaşacakları problemlere cevaplar bulmalarını sağlayacak bir eser olacaktır.) “MADDE BAĞIMLILIĞI VE GENÇLİK” konulu araştırmaları ise geliştirme cabası içindeyim.

Turkey90.com’ın uygun görmesi üzerine www.turkey90.com da yazı yazma ve sizden gelecek olan sorulara cevaplar bulma imkanı buldum. Okul Hayatında ve eğitim-öğretim ile ilgili zihninize takılan tüm soruları aşağıda belirttiğim e-postaya yollayıp, cevaplar bulabilirsiniz. Sorularınız yukarıda belirttiğim çalışmalarımın da gelişmesini önemli derecede kaynaklık edecektir.

Ahmet YILDIZ

ayildizpdr@hotmail.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir