Rehberiniz-Ahırda okudu hedefine az kaldı !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Ahırda okudu hedefine az kaldı !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ahırda okudu hedefine az kaldı !

Denizli Valiliği´nin hayırsever işadamlarına yönelik okul yaptırma çağrısı yankı buluyor. Honaz İlçesi’ne bağlı Gürlek Köyü’nde dünyaya gelen 46 yaşındaki işadamı Süleyman Tıkıroğlu, doğduğu köye modern bir okul yaptırmak için harekete geçti. Gürlek Köyü´nde okul olmadığı için ancak 11 yaşında ilk öğrenimine başlayabildiğini ve ahırdan çevirme bir bölümde ders görüp 16 yaşında mezun olduğunu anlatan Süleyman Tıkıroğlu, o günlerin acısını halen içinde taşıdığını söyledi.

Hayırsever işadamı Süleyman Tıkıroğlu, 1 milyon 650 bin YTL harcayarak köyüne 2 katlı ve 12 derslikli modern bir ilköğretim okulu yaptırmak için Denizli Valiliği´nde bugün bir protokol imzaladı. Honaz Kaymakamı Kamuran Taşbilek, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve hayırsever işadamı Süleyman Tıkıroğlu’nun hazır bulunduğu protokol töreninde konuşan Denizli Valisi Hasan Canpolat, bazı ilçe ve yörelerde ilköğretim okulu eksikliği bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Hayırsever işadamı Süleyman Tıkıroğlu ile bu konuları görüştük. Kendisi doğup büyüdüğü Gürlek Köyü’ne ilköğretim okulu yaptırmak için çalışmalara başladı. Gürlek Köyü’nün mevcut ilköğretim okulu yola sıfır noktada bulunduğu için istenmeyen bazı kazalar yaşandı. Hayırseverin yaptıracağı bu okulla bir eksiklik daha giderilmiş olacak.”

Honaz İlçesi’nin eğitimde atılım içinde olduğunu belirten Vali Canpolat, “Başarılı bir işadamı olan Süleyman Tıkıroğlu, bu girişimiyle adını şeref defterine yazdırdı. Denizli’nin geleceğine bir taş daha koyuyoruz” dedi.

Biri üniversite mezunu, biri üniversitede, diğeri de lisede okuyan 3 çocuk babası olan hayırsever işadamı Süleyman Tıkıroğlu ise köyüne kendi adının verileceği bu okulu kazandırmanın mutluluğunu duyduğunu söyledi. Tıkıroğlu, “Okul olmadığından dolayı okuyamadım. Bunun üzüntüsünü hep içimde taşıdım. Bu okul bittiğinde dünyanın en mutlu insanı ben olacağım. Ben ahırda okudum. Çocuklarımız modern bir okulda okuyacak. Para kazanmaya başladığım günden beri hep bir okul yaptırmayı düşündüm. Bu düşünce benim hayattaki en büyük hedeflerimden biri haline gelmişti. Artık hedefe az kaldı” diye konuştu.

Tıkıroğlu İlköğretim Okulu’nun protokolü Denizli Valisi Hasan Canpolat ve hayırsever işadamı Süleyman Tıkıroğlu tarafından imzalandı. Honaz’ın Gürlek Köyü’nde yaptırılacak okul, 2 kat ve 12 derslikli olacak. 360 öğrencinin okuyacağı ve 1 milyon 650 bin YTL’ye malolacak okulun inşaatına bu yıl başlanacak. Okul, 2009- 2010 eğitim öğretim sezonun da hizmete girecek.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>