817 iş ve meslek danışmanını ilgilendiren tasarı yasalaştı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

817 iş ve meslek danışmanını ilgilendiren tasarı yasalaştı

Kanunla, iş meslek danışmanı yeterlilik belgesinesahip olduğu halde 817 kişilik iş ve meslek danışmanı alımı ilanına başvuramayanların açtığı davalarda Danıştay”ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine ortaya çıkan hukuki sorunlar ve hak kayıpları gideriliyor.

Buna göre, iş ve meslek danışmanı mesleki yeterlilik belgesine sahip olanlardan, bu pozisyonda istihdam edilebilmek için 10-11 Temmuz 2010”da yapılan KPSS”de en az 70 puan alanlardan, bu maddenin yayımı tarihinden itibaren 20 gün içinde müracaat edenler boş bulunan İş ve Meslek Danışmanı pozisyonlarına atanacak. 1 Kasım tarihi itibarıyla çalışanlar, 2013 yılı için sözleşmeleri yenilenememiş olanlar ile askerlik ve doğum nedeniyle görevlerinden ayrılanlardan yeniden hizmete alınma şartlarını kaybetmeyenlerin yerleştirme işlemleri ve atanmalarına ilişkin hakları ise saklı olacak. Bu düzenlemeyle bin 340 kişi işe başlayacak.

Incoming search terms:

 • 2013 de dava açan iş meslek danışmanları atandı (1)
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

817 iş ve meslek danışmanını ilgilendiren tasarı yasalaştı için 15 cevap

 1. hüseyin diyorki:

  ben 2012 kpss ye girdim 2010 kpss diyor yani biz tercih yapmayacak mıyız?

 2. ccc diyorki:

  Sertifikanı ne zaman aldın peki?

 3. mesut diyorki:

  arkadaşlar alım süreci nasıl olacak bilgisi olan arkadaş varsa süreç hakkında bilgi verirse sevinirim kolay gelsin.

 4. hüseyin diyorki:

  haziranda aldım sertifikamı

 5. ayse diyorki:

  mesut hocam facede 523 gurubu var 523 atama sureci orda ayrıntılı

 6. sessizbekleyiş diyorki:

  Merhaba Arkadaşlar,
  face”le ilgili problem yaşıyorum. Ayrıntıları bu sayfada bana da bildirirseniz sevinirim. Nisan ayında sertifika alanlar başvurabiliyor mu? Biz sertifikamızı haziranda almıştık. çelişkiye düştüm. yardım ederseniz sevinirim.

 7. can diyorki:

  yasa çıktıda ne oldu 15 günde mağdur olanların sorunu çözülecek dendi sözleşme imzalayacakları gün işsiz olduklarını öğrenen 817 kişilik grup kimsenin umrunda değil ondan sonra gel adaletten bahset.

 8. can diyorki:

  zaten herşey zamanında gerçekleşmediği için bu sorunlar yaşanınıyor atamalar zamanında olsaydı bunlar olmazdı ondan sonra utanmadan biz yok yasayla mağduriyeti çözdük yok 1340 yeni atama yaptık hiçmi utanma yok mağduriyeti zaten yaratan sizsiniz.

 9. can diyorki:

  biz imdler de birbirimizle uğraşacağımıza hakkımzı arıyalım ve her platformda gündeme getirelim zaten sertifakası olanlar atanacak gibi ama sadece süreç uzuyacak bu arada başladığımızda da birbirim,ze ihtiyacımız var kurum içinde de bizlen aldığımız maaş üzerinden yüklenenler var,aslında aldığımz maaş yaptığımız işe göre o kadarda fazla değil çünkü genelde sahadasınız mesele bir karşılaştırma yapsak sydv çalışan sosyal inceleme uzmanları bizden daha çok alıyor kimse onları tartışmıyor hep bizlen uğraşacaklar..yaşayan şuan çalışan imdlerden biliyorum.

 10. can diyorki:

  imd platform ve memurlar net bize gereken desteği vermiyor gibi tabi sendikalarda buna dahil..

 11. Vedat diyorki:

  Son dava açan 500 iş ve meslek danışmanı yüzünüz nasıl tutacak bilmiyorum ama ben sizi yaşatmam kurumda… bırakıp kaçacaksınız 🙂 kurum bile sizden nefret ediyor bilginiz olsun.. başınıza ne gelse görmezden gelinecek ve siz en son istifa dilekçenizi vereceksiniz. Artık yok ben yapmadım ne yaptıysa diğerleri yaptı yok.. bunun vebalini hepniz çekeceksiniz. elbet görüşeceğiz.

  • Anonim diyorki:

   Sen kimsin ya torpille atanan sensin nereyi kime dar edıyon seviyesiz gormuyomusun 523 hakkını nasıl aldı sana ve senin gibilere papuc birakir mi sandın bi gelelim kurumdan sen mi biz mi kacarız gorursun gerıkafalı

 12. numani diyorki:

  ya arkadaşlar yasalaştı deniyorda ben bulamıyorum???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir