817 Danışmanın Sözleşmesi Yenilenmedi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

523 kişilik imd adayının kazandığı dava sonucu atanan 817 kişinin sözleşmesi yenilenmedi.Şu aşamada kararı veren yüce mahkeme 523 kişinin hakkını iade etmenin huzurunu yaşarken acaba 817 kişinin ekmeği ile oynadığının farkında mıydı.Mahkemeye sorulacak olursa 817 kişinin ekmeği ile oynayan kendileri değil bu alım sürecini bu kadar çetrefilli ve girift hale getiren İŞKURdur.

Bir diğer önemli husus ise 523 kişinin bu dava sürecini kazanmış olmanın verdiği zafer sarhoşluğudur.Ama unutulmamalıdır ki bu 523 kişilik grup ilerleyen süreçte 2817 kişilik grup ile beraber çalışacaktır.O yüzden sevincin ayarını iyi tutturmak gerekmektedir.523 kişilik imd adayı arkadaş sevincini şu an üzgün olan 817 kişilik mesai arkadaşları üzerinden yapmamalıdır.

Bu alım sürecinin 4 aktörü bulunmakta idi.Şimdi nerede kimin yanlışlık yaptığı düşündürücü kısım. Suçlu kim?

a) İşkur

b) Saüsem

c) Anaper

d) Myk

http://iskurforum.com/817-danismanin-sozlesmesi-yenilenmedi-t54.0.html

Incoming search terms:

 • iş ve meslek danışmanlığı sözleşmesi (13)
Etiketlenmiş .Yer işareti koy permalink.

26 Responses to 817 Danışmanın Sözleşmesi Yenilenmedi

 1. Tuna diyorki:

  Millet atanmak için tercih yaparken daha iyi yere atanırız düşüncesiyle tercih yapmayıp sonrada dava açan 523 kişilik uyanık takımı bu facianın ardından vicdanınız rahat mı acaba, merak etmeyin hepinizin kınaları benden artık nerenize yakarsınız orası size kalmış, bu işin birinci sorumlusu işkur ikincisi ise davacı uyanık takımıdır.

 2. Anonim diyorki:

  burda hatalı olan saüsem kalanlar için yapacağı sınavı hazirandan nisan veya mayısa aldı adamda sertifikayı alınca hak iddia etti.

 3. ahmet diyorki:

  toplam 4000 iş ve meslek danışmanı olmayacakmıydı?
  1-2000 kişi çalışıyor…
  2-817 kişiyi tekrar sözleşme imzalatırsın…2817…
  3-523 kişilik alıma çıkarsın,gerisinide diğer 1004 kişiden alırsın al sana 4000….
  çözüm yukarıdaki gibi olur….

 4. ahmet diyorki:

  bu sorunlar çözülene kadar saüsem ve anaper bir sınav yaparsa bu iş çözülmez hale gelir…

 5. tprk diyorki:

  çözülür çözülür
  bu sürecin en avantajlı grubu 523 kişi 817 ise zaten onlardan geri kalmaz başbakan kıyak yaptı hemen atandılar en mağdur ise süreci hayretle seyretmekte olan durumu belirsiz 1004 kişi

 6. hasan diyorki:

  atama süreci hızlanacaktır.817 yazık olmuştur.523 mahkeme kararıyla atanacaktır.1004 belirsizdir

 7. kemal diyorki:

  Burada en büyük hata ÇSG Bakanlığındadır. Mahkeme sonucu 1 ay öncesinden belli olmasın rağmen gerekli yasal düzenleme yapılmadığı için 817 kişi mağdur edilmiştir. Dava açarak kendilerinde hak iddia eden 523 kişi ise bu sürecin en büyük günahkarıdır. İMD olarak bir an önce işe başlamak adına görüşmedik kimse bırakmayan ve böyle bir mesleği mevcut kılan 2817 kişinin ekmeğini yemektedirler. Sürekli gündem oluşturarak İMD atamalarını şekillendiren 2817 kişinin 817si şimdi Sakarya Universitesinin keyfine göre açtığı sınavdan geçerek hak iddiaa etmektedirler. Bence hiçbir hakları olmasada hukukun olmadığı bu ülkede hukukça uygun bulunmuştur. Ama işlerine güvenip kredi çekip ev alan, düğün hazırlıkları yapan 817 kişi ve ailesinin mağduriyeti gerideki 523 kişinin boğazından geçen ekmek olmayacaktır. Onların vebali üzerinizdedir. Hesap günü aç ve açıkta kalan insanların ceremesini en acı halleriyle çekmelerini diliyorum. Başkasının işsizliği ile kendine iş oluşturmaya çalışan çakalları kınıyorum.

 8. emin diyorki:

  Merhaba arkadaşlar öncelikle 817 kişilik arkadaş grubu için çok üzüntülü olduğumu bildirmek isterim .İnşallah en kısa sürede yetkililer bu ayıplarını en kısa sürede kapatırlar.Sanırım bu ayıp TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE İLKLER ARASINDA YERİNİ ALACAKTIR.Ben eylül ayında sertifikasını alanlardanım kendi adıma atanmayıda önemsemiyorum artık herşey olacağına varır.Fakat şunu çok iyi bilirim insanın böyle ortada kalmasını.Daha önce yaşadım.Sadece temennim şudur çok çabuk görevlerinizin başına dönün inşallah (817 kişi) hepinize saygılar.

 9. ali diyorki:

  şu an hepinizin niiçin işkurun işine kaldığını anlıyorum ..ama böyle bi şekilde hiç bir meslek arayışındaolan birine meslek danışmanlığı yapamazsınız. bi düşünün bu 817 kişi ne için 817 + 523 ( bunların içindekilerin büyük kısmının kpss puanı daha yüksekken ) kişinin elinde sertifikası varken nedden sadece onlar atandılar. o zaman adalet vardı da şimdi mi yok ? .. ben o 523 kişinin yerinde olsam o 817 kişiyle zaten çalışmam. eğer hukuksuzlukla gelirseniz hukukla gitmeniz normal. ama bence birbirinizle uğraşmayın gidin bu kadar üniversite mezununa istihdam açamayan devletle uğraşın ..başarılar

 10. marc diyorki:

  523 kısıye laf eden yorum yazan ınsanları gercekten anlamıyorum edıtorde de 817 kısıyı tutuyor cesaretı varsa yorumumu yayınlar bız nısanda sınava gırerken bu sıte bıze ders notunu ındırmek ıcın lınk verıyordu ben bu sıte sayesınde sınvdan gectım ALLAH razı olsun pekı hazıranda tercıh yapamadım 86 puanla acıkta kaldım adam 79 la atandı ve 6 aydır işsizim ama 817 pasalarım 10 gun işsiz kalacak ve benım aldıgım para haram olacak eger 1 tane mantıklı ınsan senın aldıgın para haram desın beklıyorum

  • Tuna diyorki:

   Ne demek 10 gün işsiz kalacak adamların sözleşmesi yenilenmedi daha ne konuşuyorsun sen insanların hayatı yok oldu resmen aldığınız para sonuna kadar haram işte ben söylüyorum ve kesinlikle o 817 kişiyle hiçbir alakam yokken bunu söylüyorum sizin gibi kendinden başka kimseyi düşünmeyenler olduğu sürece daha çok ocaklar söner bu ülkede sizin belgeyi almanızda haksızlık olmasaydı zaten işkur size atanma hakkını verir kimseyle davalık olmazdı bedavaden belge alıp insanların mutsuzluğu üzerinden sağda solda ahkam kesmeye kalkmasın kimse

   • Anonim diyorki:

    sorun ne 817 de ne de 523 te nede 1004 te. sorun çsgb de. hala anlayamıyorum sizleri. kimse kimsenin ekmeği ile oynamıyor.herkesin hakkıda helaldir.çsgb herşeyi zamanında yapabilseydi. vekiller gereksiz tartışmalar yerine işlerin yapsalardı hiçbir sorun çıkmazdı.

  • selcuk diyorki:

   kardesim bende 523 kısı arasındayım ama danıstaya bı basvuruda bulunamadım ve herhangı bır dılekce vermedım suan atama hakkım benımde varmı yada hangı yolu ızlemelıyım.cvb ıcın tesekkurler…

 11. Haceli Pehlivan diyorki:

  Bu yazıyı yazanları şiddetle kınıyorum. Hiç bir kursiyer yada bu belgesi elinde olup da atama bekleyen kimse zafer sarhoşluğuna falan girmiş değildir, hakkını isteyip hakkını almıştır, hak almak zafer kazanmak değildir,bu hakkı kazandığı içinde sevinmesi doğaldır. O zaman Haziran Ayında Sadece kendisi atanan ve diğer kursiyer arkadaşları atanamayan 817 kişide o zaman zafer sarhoşumuydu ? MYK bana 2 sınav hakkı vermiş 2. hakkımda (22 nisan) sınavımı geçip belgemi almışım. 2010 KPSS den 87 puanım var. Bize verilen söz nedir 2000+2000 atamadır. Haziranda 2000 atama beklerken bu sayının 817 ye düşürülmesi ne benim suçum ne de diğer kursiyerlerin. Hazirandaki atamaya da İlk atamaya tercih yapıp atanamamış olmak maddesi koymak da kursiyerlerin suçu değil. Diyeceksiniz ilk sınavdan geçsey din, Geçen 52 kişi tercih yapmadı peki onlar niye atanamadı ? Madem hukuka uygun bir atama yapıldı.İlk Sınavda geçen zaten 2000 de atandı geçemeyen tercih yapamadı bu kadar basit, Bana bu sınava 2 kez girme hakkını MYK vermişse ben bu belgeyi almışsam atanmakta hakkımdır. Bu şartlarda atanamıyor sam atamaya tercih dahi yapamıyorsam bu atama hukuksuzdur.
  Hukusuz bir atamanın da savunulacak hiç bir tarafı yoktur.

 12. turan diyorki:

  Yasa ne zaman cikcak bikgisi olan var mi

 13. fuat diyorki:

  817 diye bir alım daha önce duyurulmuşmuydu? Normal alım 2000 kişi üzerinden yapılacaktı. Bunu bakan defalarca söyledi. Bende buna güvenerek, ilk atamada tercihte bulunmayıp hastaneye yattım. Peki ne oldu? Başbakan 817 işini icat etti, bakanın söylediği 2000 kişi güme gitti. 2010 Kpss puanım yandı bitti kül oldu.Benim başıma gelen hakmı peki? 817 kişi bunları düşünmüyor. Onlara bir söz verilmiş, bunu düşünüyor sadece. Bu sözün altında kimler kaldı, kimlerin hakkı gaspedildi umurlarında değil. 817 kişilik atama, pekala 1340 kişi üzerinden yapılabilirdi. 817 yine işsiz kalmazdı. Ama kıskanç bir şekilde istemediler. Kendilerinden başka hiç kimsenin atanmasını istemediler. Sebepleri de yoktu. Sonunda hakettiklerine kavuşur herkes merak etmeyin.

 14. fuat diyorki:

  Ekmeğimizle oynadılar diye ajitasyon yapıyorlar şimdi. Siz, 817 kişiden başkası atanmasın diye uğraşırken, salyalı ağzılarınızla insanlara küfür ederken, kimsenin ekmeğiyle oynamadınız değilmi? Bakan aylardır biliyor davanın sonucunu, istese 2012 bitmeden bu işi bitirebilirdi. Ama dün bize gösterdiği lakaytlığı bugün size gösterdi. Siz ne yapıyorsunuz, bakana cesaretiniz yetmediği için faturayı bize kesiyorsunuz aklınızca.

 15. Cengiz diyorki:

  523 vicdanını rahatlatmak için kendini haklı çıkarma çabasına girmesin. Bu çekişme herkes kuruma atandığında da devam edecek, 513 layık olduğu muameleyi herkesten görecektir. Avukat tanıdığı olan bir kaç zıpçıktının gazına gelip buradan yağdırmak, haksız atama diye dava açmak kolay. Senden gelseydin o zaman görüşmelere 817 atanmaya çalışırken, bizde varız deseydin. Yarım gün kaybederdin ders çalışma sürenden. O zaman düşünemedin mi? Şimdi ben atanamadım onlardan atanamasın, ben sürünüyorum onlarda sürünsün. Tam şark kafası işte. Bakana cesaretiniz sizin yetmiyor asıl. Nasılsa 817 uğraşıyor, açalım davayı 817 işten çıkarılınca bizim yerimize de uğraşır bizde yine ders çalışırız olmazsa. Yanlış sınav takvimi hazırlayan sorumluya tazminat davası açma, 817”ye haksız atandılar diye aç. Sizin cesaretiniz yok asıl. Hanginiz kimin yolunu kesip derdini anlattı. Ben onların uğraşını uzaktan gördüm, sizin yaptığınız bu kurnazlık da görünmeyecek gibi değil tabi.
  817 ile hiç alakam yok, kurumdan da değilim. Sizin gibi kafa yapısına sahip memurlardan sıkılıp istifa etmiş , özel sektörde daha verimli olan birisiyim.

 16. emin diyorki:

  Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı olsun…………….. tv8 pazar günü ÇSG bakanı sayın Faruk ÇELİK net bir şekilde açıkladı 817+523 önce olmak üzere 1004 kişilik grup en geç şubatta göreve başlamış olacaklar bakan kendisi tane tane açıkladı 061.01.2013 erkan tanla tv8 de proramda herkes nasip olursa şubatta atanmış olacak herkese saygılar.

  • Tuna diyorki:

   Eylülde sertifika alan bizler ne olacağız peki birşey söylemedi mi sayın bakan zaten çalışan adamları işten çıkarıp sonra işe almanın adı ne zamandan beri istihdam oldu

 17. TURKA45 diyorki:

  arkadaşlar olaylar hakkında konuşmak bazı arkadaşalar için çok kolay özellikle atanamayan atanma hakkı dahi verilmeyen 523 kişi hakkında, bir arkadaş 817 kişinin hakkını 523 kişinin yediğini,bir arkadaş bu sürecin en uyanığı v.s yorumlarda bulunuyor.523 kişi daha önce alınan imd arkadaşalar gibi sürecin en başından itibaren işin içindeydi.2.5 ay boyunca ailerinden evlerinden ayrı başka illerde ikamet etmek zorunda kaldılar.işlerini ssk”lı olanlar ssk”larını bıraktı bu işe bel bağladı. ve bu maddi ve mavevi zorluklar içerisinde kurslarını bitirdiler. öyle konuşmak bazılarına çok kolay özellikle sürecin içerisinde olmamış daha sonra bir şekilde duymuş sadece sınava girmiş kişilerin bu kadar rahat konuşmamaları gerekiyor.

 18. mesut diyorki:

  bütün hata günah 523 kişide değil mi?bazılarına göre Allah insaf versin ne diyeyim.523 kişi imd alım sürecinin bazılaı gibi sonradan dahil olmadılar bu işin en başından itibaren yer aldılar maddi menevi sıkıntılar çektiler. bazı çok kolay ahkam kesiyor ama yazık….

 19. marc diyorki:

  817 kısıler kımsınız kı 523 kısıye kuruma gelınce artıstlık yapacaksın devlet memurusun sen rutbenı bıl ve fazla kendınne guvenme

 20. ada diyorki:

  817 kişinin sözleşmesi yenilenmedi diyor yazıda.hala sözleşmeliler işlerine dönemedi mi? peki hem işten çıkartıyorlar hem de işe mi alıyorlar. sizce mantıklı mı bu? üstelik ben konuyu anlamadım. 817 kişi çıkartılmış ve yerine 523 kişi mi alındı? lütfen mantığı birisi açıklasın. en son mezun olan kaç kişi var bu arada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>