Rehberiniz-60 yaşında şampiyon oldu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “60 yaşında şampiyon oldu” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
60 yaşında şampiyon oldu

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yapılan Rahvan At Yarışları Türkiye Şampiyonası’nda Can Pırlanta isimli atıyla İthal “B” grubunda Türkiye Birinciliğini elde eden iş adamı Muammer Pırlanta, 60 yaşında elde ettiği şampiyonlukla azmin engel tanımadığını göstermiş oldu.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi’nin işbirliği ile bu yıl 5’incisi düzenlenen Rahvan At Yarışları Türkiye Şampiyonası Kocaeli-Gölcük 17 Ağustos Rahvan At Yarışları koşu pistinde yapılırken, 60 yaşında olan Konyalı iş adamı ve at sahibi Muammer Pırlanta, jokeyliğini yaptığı Canpırlanta isimli atıyla Rahvan At yarışları İthal “B” grubunda tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye birincisi olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı.

İş adamı Muammer Pırlanta, 2000 yılında Paşa isimli atı alarak bu spor branşına giriş yaparken, şu an Canpırlanta, Kadir, Tumbul Şefik ve Timur isimli atlara sahip. Muammer Pırlanta, şampiyonluk için şunları söyledi: “Yakın arkadaşım Mustafa Küçükmeral’ın teşvikiyle bu branşa ilgi duymaya başladım. Ondan sonra gelişmeler tüm hızıyla devam etti. Şimdi ise Rahvan At Yarışları Türkiye Şampiyonasında Canpırlanta isimli atım ile birlikte tüm rakiplerimizi geride bırakarak Türkiye şampiyonu olmamızın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. 60 yaşında elde ettiğim bu başarı beni en mutlu günlerimden biri oldu.”

Muammer Pırlanta’nın 60 yaşında şampiyon olarak azmin engel tanımadığını da göstermiş oldu. Bir azmin zaferi öyküsüne imza atan Pırlanta, yeni şampiyonluklara da imza atmayı hedefliyor.

Yazar: Muhammet Kencik

Kaynak: http://www.e-haberajansı.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>