Rehberiniz-” 40 under 40″ da bir türk !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “” 40 under 40″ da bir türk !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
40 under 40 da bir türk !

Tabanlıoğlu Mimarlık şirketinin ortaklarından Mimar Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, “Avrupa Mimari, Sanat, Tasarım ve Şehircilik Merkezi” ve “The Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi” tarafından düzenlenen, “40 under 40″ yarışmasını kazanan mimarlar arasına girdi.

Tabanlıoğlu, Avrupa Birliği üyesi ve Avrupa sınırları içinde bulunan 47 ülkeden yüzlerce mimarın katıldığı yarışmada, “İstanbul Modern Sanat Müzesi”, “Ankara Doğan Medya Center” ve “Levent Loft” için gerçekleştirdiği 3 örnek projeyle, “40 yaşın altında gelecek vaat eden 40 mimar”dan biri seçildi.

Yarışmada Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, İtalya, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Turkiye ve Yunanistan’dan, geleceğin iş ve yaşam biçimlerinde etkin olacak mimarlar ödüle değer bulundu.

Dereceye giren 15 ülkeden 40 mimarın seçilen eserleri, yıl boyunca Avrupa’nın farklı şehirlerinde sergilenecek. Daha sonra, Amerika’nın Chicago şehrinde bulunan dünyaca ünlü Mimarlık ve Tasarım Müzesi Athenaeum’da izleyicilere sunulacak.

Listede, Stüdyo Architects İstanbul’dan Cem Yurtsever ve Ayşin İpekçi ile Melkan Gürsel Tabanlıoğlu olmak üzere 3 Türk mimar bulunuyor.

Yarışmaya katılan projeler; mimaride yenilikçi yaklaşımlar, yeni teori ve düşünceler, çağdaş dizaynlar, son inşaat teknolojilerin kullanımı, farklı materyallerin araştırılması, enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı, inşa edilecek bölgeyle uyumluluk gibi kriterler doğrultusunda değerlendirildi.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>