Rehberiniz-32 yıl sonra bir ilk

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “32 yıl sonra bir ilk” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
32 yıl sonra bir ilk

İngiltere’nin saygın üniversitelerinden `City University’nin finansal ekonomi bölümünde master yapan 27 yaşındaki Haslet Teyyareci, 32 yıldan sonra bu bölümden tam notla mezun olan ilk öğrenci olma unvanını kazandı.

Doç.Dr Gülşah Tayyareci ile Yrd.Doç.Dr Akil Tayyareci çiftinin kızları, 27 yaşındaki Haslet Tayyareci, Londra’daki City University bünyesinde 1977 yılında kurulan Finansal Ekonomi Master Programı’ndan en yüksek notu alarak mezun olan tek öğrenci oldu.

Üniversitedeki eğitimi sırasında tüm derslerinden en yüksek ve tam not alan Tayyareci’nin başarısı, City Universitesi akademisyenlerinin de takdirini topladı.

Londra’daki Turkish Bank’ta ekonomist olarak çalışan Türk kızı Haslet Tayyareci, Türkiye’yi temsil etmekten duyduğu mutluluğu anlatırken master programını 2 yılda tamamladığını ve aynı üniversitede doktora programına başladığını bildirdi. Teyyareci, “Böyle bir başarıya imza atmak gurur verici. Londra’da yüksek lisans yapan yüzlerce Türk öğrenci var. Hemen hemen çoğu başarılı. Yurt dışında eğitim almak isteyen genç korkmamalı hayallerinin peşinden gitmeli” diye konuştu.

Üniversite yönetimi tarafından mezuniyet töreninde konuşmacı olarak seçilen ve burada yaptığı konuşmasına Atatürk’ün `Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ vecizesiyle başladığını vurgulayan Teyyareci, “Bir Türk genci olarak konuşmama Atatürk’ün bu anlamlı vecizesi ile başladım. Tüm öğrenciler adına konuşmak ve ülkemi temsil etmekten gurur duydum. Başarımda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Şimdi doktora programına başladım, bitirince de hemen ülkeme dönüp bilgi birikimimi orada kullanacağım” dedi.

Yazar: Aynur Tattersal

Kaynak: http://www.gazetevatan.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir