Rehberiniz-30 saniyede ne kadar kazanıyorsunuz?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “30 saniyede ne kadar kazanıyorsunuz?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
30 saniyede ne kadar kazanıyorsunuz?

turkey90.com notu:

1. Bu rakamlar “istedikleri” rakam, “aldıkları” değil!

2. Parası olmayanlar sadece gelire bakarak düşünürler. Oysa aldıkları paranın en az %50”si vergi olarak devlete gidecek!

3. Kıraathane zekasıyla düşünüp, sanatcıların her an bu kadar kazandığını da sanmayın, çünkü böyle teklifler onlara on yılda bir geliyor!

Zafer AKBAŞ / SABAH

Sahne, podyum ve televizyonun birçok ünlü ismi, 30 saniyelik reklam filminde oynamaları için teklif götüren bir mobilya firmasından dudak uçuklatan paralar talep etti. İstenen ücretlerden en uçuğu 225 milyar lirayla Hande Yener”e ait.

Sanat dünyamızda yer alanlar, Hollywood ünlüleri gibi isimlerinden para kazanmayı öğrenmeye başladı. Bunun son örneği de bir mobilya firmasının reklam filmi için milyarlarca lira istemeleriyle yaşandı.

30 saniye süren reklam filminde yüzleri görüneceği ve söyleyecekleri birkaç cümlelik replik için birçok ünlü isim, dudak uçuklatan fiyatlar talep etti. Kimi Türk parası olarak talepte bulunurken kimi de dolar üzerinden ücretini söyledi. İşte sanatçıların istedikleri:

KİM NE İSTEDİ?

* Tezgahtarlıktan şarkıcılığa geçiş yapan ve art arda çıkardığı albümlerle de kendini sevdiren pop şarkıcısı Hande Yener, firmadan tam 150 bin dolar (yaklaşık 225 milyar lira) talep ediyor.

* Asmalı Konak”taki ”Dicle” rolüyle şöhreti keşfeden İpek Tuzcuoğlu”nun istediği fiyat da 150 milyar lira.

* Sezen Aksu”nun oğlu Mithat Can Özer”le olan ilişkisiyle sık sık gündeme gelen manken Tuğçe Kazaz”ın istediği ise 50 bin dolar (yaklaşık 75 milyar lira).

* Pop şarkıcısı Serdar Ortaç”ın talebi de 50 bin dolar.

* Özel hayatıyla sık sık gündeme gelen manken Esra Eron”un talep ettiği fiyat ise 30 milyar lira.

* Sunucu Vatan Şaşmaz da Eron gibi 30 milyar lira istedi.

* Süheyl-Behzat Uygur kardeşler toplam olarak 50 milyar liraya fiyat verdi.

* Henüz yeni tanınmaya başlayan Sefarad adlı grup da firmadan 40 milyar lira talep etti.

NEDENİNİ ANLAMIYORUZ

Ünlülerin bu paraları istediği reklam filminin konusu ise şöyle: “Reklamda oynayan kişinin sahne, podyum veya setteki görüntüsü yayınlanıyor. Bu görüntüler siyah beyaz. Sonra ünlü isim evine giriyor.

Evin kapısını açar açmaz rengarenk bir görüntü ortaya çıkıyor. Gidip koltuğu oturuyor ve firmanın sloganını söylüyor.” Konfor Mobilya”nın reklam sorumlusu Enis Özkan, sanatçıların menajerleri aracılığıyla istedikleri bu rakamları mantıklı bulmuyor: “Herkesin ne kadar ücret aldığını açıkladık. Şarkıcının konserde alabileceği para en fazla 10 bin dolar.

Mankenler bin iki bin dolara defileye çıkıyor. Yeni kurulan müzik grubu, beş bin dolara konser veriyor. Dizi oyuncusu bölüm başına en fazla 10 bin dolar alıyor. Bir de neredeyse tüm vakitleri setlerde geçiyor. Bize gelince gerçekten de aşırı fiyatlar istiyorlar. Nedenini anlamakta güçlük çekiyoruz.” Bu sözlere rağmen Enis Özkan yine biriyle anlaşmak zorunda kalacaklarını da sözlerine ekliyor: “En aklımıza yatan, en çok hak edenle anlaşacağız.”

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir