Rehberiniz-2 ayda 11 ülkeyi bisikletle gezen türk ailelut

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “2 ayda 11 ülkeyi bisikletle gezen türk ailelut” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
2 ayda 11 ülkeyi bisikletle gezen türk ailelut

Hollanda’dan bisikletle yola çıkan ve 3 yaşındaki çocuklarıyla 2 ayda 11 ülkeyi ziyaret eden Sarıhan çifti, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan güzergahını takip eden İnci ve Soner Sarıhan çifti, 3 yaşındaki oğulları Tibet Çağrı’yla iki ay süren yolculuğunun son durağı olan Türkiye’ye geldi.

Kapıkule Sınır Kapısı’nı geçtikten sonra AA muhabirine açıklama yapan Soner Sarıhan, Bursa’nın İznik ilçesinde sosyal bilgiler öğretmenliği yaptığını, 3 yaşındaki oğulları Tibet ve eşi İnci Saruhan ile çıktıkları bisiklet turunda pek çok ülkeyi gezme ve tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.

Bisikletle doğa şartlarına açık bir şekilde yolculuk yapmanın zor olduğunu anlatan Sarıhan, şunları söyledi:

’’Yollarda pek çok şeyle karşılaşılıyor. Biz yolculuğumuzun zorluklarını değil zevklerini anlatma taraftarıyız. Dün dokuz kere lastiğimiz patladı ancak buna hayatın getirdikleri olarak bakıyoruz. Çocukların duyularını açan tek araç doğadır. Hiçbir oyuncak doğanın çocuklara verdiğini veremez. 3-4 yaşındaki bir çocuğun en çok eğlenebileceği ortam doğal ortamdır. Bir nehrin kenarı, bir ağacın altı. Çocukları eve kapatmamak, dört duvar arasında büyütmemek gerekiyor. Tibet Çınar sadece akşamları ve öğle uykusunda bisikletin arkasındaki römorkunda kapalı kaldı. Dışarda vakit geçirme açısından bir rekorda kırmış olabilir. Bu durumun Tibet Çınar’ın gelişimi açısından çok sağlıklı olduğunu düşünüyoruz’’

İnci Sarıhan da doğada bisiklet ile yolculuk yapmanın zor olduğunu ancak pek çok heyecan verici olayla karşılaşıldığını belirtti.

Doğada yaptıkları yolculuğun çocukları Tibet Çınar’a birçok şey kattığını anlatan Sarıhan, ’’Şehirde, iş temposundan yada alışverişten çocuğunuzdan ayrı kalıyorsunuz. Ama böyle bir yolculukta çocuğunuzla birlikte oluyorsunuz. Onun her anını birlikte yaşıyorsunuz. Bu bizim için büyük bir mutluluktur zaten’’ şeklinde konuştu.

Hollanda-Türkiye ilişkilerinin 400. yıl dönümü ile TEMA vakfının 20. yılı kapsamında bu yıl Hollanda’dan bisikletle yola çıktıklarını belirten Sarıhan, küresel ısınmaya tepki ve çevre korumasına kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla bisiklet yolculuğu yaptıklarını kaydetti.

Sarıhan çifti, Edirne’de bir süre dinlendikten sonra İstanbul’a oradan da yolculuklarının son durağı İznik’e hareket edeceklerini belirtti.

Kaynak: http://Akşam

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>