Rehberiniz-19 yaşında profesör oldular!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “19 yaşında profesör oldular!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
19 yaşında profesör oldular!

19 yaşında ekonomi profesörü oldular

ABD’de eğitim gören 19 ve 21 yaşlarındaki Rus asıllı iki kızkardeş, eylül ayında “profesör” unvanıyla ders vermeye başlayacak. Rochester Üniversitesi’nde finans dersleri verecek olan Angela ve Diana Kniazeva’nın öğrencilerinin “en az yarısı kendilerinden daha yaşlı” olacak.

İki kızkardeş, Stanford ve New York üniversitelerinden dereceler aldılar, ancak kendilerini birer “deha” olarak görmüyorlar. Angela, “Deha demek doğru olmaz. Şanslıydık ve bize fırsatlar tanındı” diye konuştu. Liseyi evde çalışarak 10 ve 11 yaşlarında bitiren iki kız kardeş, Rusya’da üniversiteye gittikten sonra, ABD’de yüksek lisans ve doktora eğitimi aldılar. İki kızkardeş, New York Üniversitesi’nde de dersler verdi. Bu ay 20 yaşına girecek olan Diana, “Yaşımız ile profesyonel çalışmalarımızın bir ilgisi yok. Benim öğrencilerimden daha genç olmamın, neler öğreteceğimle ve nasıl öğreteceğimle de bir ilgisi bulunmuyor” dedi.

Yazar: Kasım CİNDEMİR/WASHINGTON

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir