Rehberiniz-19 yaşında mühendis oldu !!!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “19 yaşında mühendis oldu !!!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
19 yaşında mühendis oldu !!!

İlk aylarda derslere okula kaydı olmadan devam ettiğini belirten Aydın, ancak ısrarı ve derslerdeki başarısı nedeniyle daha sonra okula kaydının yapıldığını söyledi.Aydın, liseyi ise özel bir okulda burslu olarak okuduğunu ifade ederek, ’’Annem en hanımı babam ise işçi. Liseyi burslu kazanmak benim için büyük bir şans oldu’’ dedi.Lisenin ardından girdiği üniversite sınavında Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliğini kazandığını anlatan Aydın, ’’Aslında elektrik elektronik mühendisliğini istiyordum, ama puanım SAÜ’nün çevre mühendisliğine yetti. Ortaokuldan ve liseden beri tek hayalim buydu, ama olmadı’’ şeklinde konuştu.

’’3 YILDA ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİM’’

Aydın, 16 yaşında girdiği üniversitede, ilk yıl verilen dersleri lisede de gördüğü için büyük bir kolaylık yaşadığını belirtti.

İlk sene üniversitede zorlanmadığını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

’’İkinci sınıfta üstten ders almaya başladım. Kolay geldi, çünkü derslere girmek bana yeterli geliyordu. Dersleri düzenli takip ettiğim için 3 senede üniversiteyi bitirdim. Benim 16 saatim okulda geçiyordu. Çünkü alttan aldığım dersleri ikinci öğretimde görüyordum.’’19 yaşında üniversiteden mezun olacağını hiç tahmin etmediğini dile getiren Aydın, ’’Yaşıtlarım daha yeni üniversiteye giriyor ya da hazırlanıyor. Sınıf arkadaşlarım benden 3-4 yaş büyük. Erken yaşta mezun olmanın büyük avantajını yaşıyorum’’ dedi.

Aydın, şu anda hocalarının desteğiyle ABD’de bir okula burslu yüksek lisans başvurusu yaptığını belirterek, elektrik elektronik mühendisliğinde yüksek lisans yapmayı planladığını bildirdi.SAÜ’nün en genç mezunu olduğunu söyleyen Aydın, bu nedenle yarın okulda düzenlenecek mezuniyet töreninde kendisine ödül verileceğini kaydetti.

Kaynak: http://A.A.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>