Rehberiniz-1.6 trilyonluk kadının başarı öyküsü

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “1.6 trilyonluk kadının başarı öyküsü” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
1.6 trilyonluk kadının başarı öyküsü

ABD’nin önde gelen yatırım fonlarından Fidelity’nin başına Abigail Johnson (50) getirildi. Dedesi tarafından kurulan şirketi babası Edward Crosby Ned Johnson III’ten (82) devralan Abigail Johnson artık yaklaşık 1.6 trilyon dolarlık yatırımlardan sorumlu.

Boston kentinin önde gelen ailelerinden olan Johnson’ların kökeni ve serveti 1764’te doğan Thomas Handasyd Perkins’e kadar gidiyor. İngiliz The Independent gazetesi Perkins’in servetini Türkiye’den Çin’e kaçak afyon ticareti yaparak, Haiti’den köle getirerek ve kürk ticaretiyle elde ettiğini yazdı. Özel hayatına büyük önem veren ve gizemli bir yaşam süren Johnson ailesi özellikle Boston’da büyük merak konusu.

İki çocuk annesi

Finans işini 1946’da başlatan aile, 1966’da 2.7 milyar dolar, 1986’da 75 milyar dolar, 1996’da 502 milyar dolar idare eder hale geldi. Şu anda dünya genelinde 1.6 trilyon dolarlık yatırım, emekli fonu ve tasarruf yöneten şirket artık medyaya hemen hemen hiç konuşmayan iki çocuk annesi Abigail Johnson’ın yönetiminde.

Harvard Üniversitesi’nde işletme eğitimi gören Abigail Johnson, Fidelity’de 1988’den beri hemen her kademede çalıştıktan sonra bu ay şirketin başına geçti. Ancak önemli konularda dizginlerin hâlâ babasında olduğu belirtiliyor. Kişisel serveti 10.3 milyar dolar olan Abigail Johnson, ABD’nin en zengin 33’üncü ismi. Faaliyet gösterdiği içinde 66 yıl içinde istikrarlı bir firma profili çizen Fidelity’nin Abigail Johnson yönetiminde nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Fidelity’nin yüzde 49’u Johnson ailesinin, yüzde 51’i ise firma çalışanlarının elinde.

Kaynak: http://Milliyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>